07 Aralık 2022
635
ABONE OL

Edirne’de Geleneksel Lezzetler Sunan Ünlü Mekanlar

Tarihi ve doğal güzellikleri ile adından sıkça söz ettiren Edirne’ye ilk kez gelenlerin merak ettiği pek çok soru oluyor. Yeme içme konusunda en iyi mekanları arayanlar Edirne’nin meşhur yemek yerlerine yöneliyor. Edirne’nin geleneksel lezzetleri nerede yenir diyenler için işte cevabı…

Edirne’de Geleneksel Lezzetler Sunan Ünlü Mekanlar

Aydın Tava Ciğer

Aydın Tava Ciğer, Edirne halkı ve şehri ziyarete gelenler için adeta ciğerde bir marka. 1998 yılından beri aynı kalite anlayışıyla hizmet veren bu mekanda, tava ciğerin yanı sıra köftesini de tadabilirsiniz. Aydın Tava Ciğer’de hem yemek hem de tatlı seçeneklerine ulaşmanız mümkün. Et yemeklerinin üzerine nasıl bir tatlı gider diyorsanız, meşhur peynir helvasını ya da Hayrabolu tatlısını deneyebilirsiniz.

Köfteci Osman

Edirne'de köfte nerede yenir diye soranlara Köfteci Osman cevabı verilebilir. Edirne Selimiye Cami’sinin karşısında yer alan Köfteci Osman’da, hem tarih hem de lezzet yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? Şehrin köfteci markası olarak bilinen Köfteci Osman, yerli halk ve ziyaretçiler tarafından yoğun bir ilgi görüyor. Bilinen köftenin yanı sıra kaşarlı köfte, kuzu şiş, karışık ızgara da Köfteci Osman’da sıkça tercih edilenler arasında.

Gazi Baba Meyhanesi

Edirne akşam yemeği için tercih edilebilecek en güzel seçenekleri sizlere sunar. Bu seçenekler arasında Gazi Baba Meyhanesi vardır. Edirne’de keyifli bir akşam geçirmek için farklı bir mekan arıyorsanız ilk adresiniz Gazi Baba Meyhanesi olabilir. Fasıl müzikleri, kaliteli mezeler ve meşhur Edirne lezzetleri eşliğinde enfes bir sofra sunan bu mekanda, keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Bir aile işletmesi olan Gazi Baba Meyhanesi’nde günün her saatinde özenle pişirilmiş yemekler bulabilirsiniz. Bu mekanda yemek yerken aynı zamanda nostaljik müziklere de doymanız mümkün.

Kırkpınar Kasap & Restaurant

Edirne’nin meşhur tava ciğerinde iddialı olan mekanlardan biri Kırkpınar Kasap & Restaurant, Ciğer, köfte ve ızgara çeşitlerinde fark yaratan bu mekan aynı zamanda konumuyla da çok beğeniliyor. Edirne restaurant tavsiye alternatifleri arasında yer alan Kırkpınar Restaurant yemeğin  yanı sıra kasap olarak da hizmet verdiği için, kasap sucukta  oldukça başarılı. Burada et yemeklerinin tadına bakarken ana yemekle birlikte servis edilen doğal yoğurdu da mutlaka tadın.

Tatlı Konağı

Ciğerleri ve köfteleri yediyseniz tatlı için farklı mekanları deneyebilirsiniz. Edirne’de tatlı nerede yenir sorusunun cevabı elbette Tatlı Konağı! Sakin ve huzurlu bir atmosfer sunan Tatlı Konağı, bilinen lezzetlerin yanı sıra farklı tatlılara da yer veriyor. Edirne’nin meşhur peynir helvası ve tahinli Hayrabolu tatlısını mutlaka bu mekanda deneyin. Dondurmalı olarak servis edilen peynir helvasının tadına bayılabilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

YEME - İÇME
Mevsimsel Beslenme Nedir? Nasıl Yapılır?
YEME - İÇME
Edirne En Meşhur Yöresel Lezzetleri
YEME - İÇME
Tekirdağ’da Ne Yenir, Nerede Yenir?