07 Şubat 2022
152
ABONE OL

Tekirdağ'da Evde Bakım Hastaları Verilen Hizmetten Memnun

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, "Tekirdağ genelinde 1300 evde bakım hastası üzerinde yapılan anket çalışmasında, yüzde 99'luk bir memnuniyet oranını çıktı, sağlıkçılar adına bunun büyük bir kazanç ve övünç kaynağı olduğunu düşünüyorum.'' dedi.

Tekirdağ'da Evde Bakım Hastaları Verilen Hizmetten Memnun

Kalkan, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü olarak, bütün ilçeleri de kapsayan ''Evde Sağlık Hizmetleri'' birimi kurduklarını söyledi.

Kurulan özel birimin evlerinden çıkamayan, yatağa bağlı hastalara bizzat giderek müdahale ettiğini belirten Kalkan, hastaların bundan çok memnun kaldığını vurguladı.

Kurulan birimin çok güzel ve yerinde bir iş yaptığını aktaran Kalkan, "İlimizde, 2 bin 859 evde bakım hastası bulunmakta ve bunların 965 tanesi yatağa bağlı. Bunları da 17 ekip ve 18 aracımız ve 19 doktorumuzla beraber takip etmekteyiz." diye konuştu.

Evde Sağlık Hizmetleri biriminin gittiği hastaların evlerinde onlarla beraber zaman geçirerek moral ve motivasyon anlamında da yarar sağladığını belirten Kalkan, hastalarında sağlık personeliyle güzel diyaloglar kurduğunu söyledi.

İl genelinde evde bakım hizmeti alan hastalara bir de memnuniyet anketi yaptıklarını ifade eden Kalkan, "Tekirdağ genelinde 1300 evde bakım hastası üzerinde yapılan anket çalışmasında, yüzde 99'luk bir memnuniyet oranını çıktı, sağlıkçılar adına bunun büyük bir kazanç ve övünç kaynağı olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
29 Haziran 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Haziran 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Haziran 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
27 Haziran 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler