09 Aralık 2022
448
ABONE OL

Yolculukta İzlenebilecek Mini Diziler

Birçoğumuz seyahat ederken zamanın hızlı geçmesini ve gideceğimiz yere hızlıca ulaşmak isteriz. Yolculukta izlenebilecek mini diziler ile yolculuğunuzu keyifli hale getirebilirsiniz. Deneyimli oyuncu kadroları ve akıcı ve heyecan dolu senaryolarıyla mini diziler, son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir. Tercih edeceğiniz popüler mini diziler sayesinde yolculuk esnasında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Yolculuğunuzu keyifli kılacak popüler mini dizi önerilerimize göz atmaya ne dersiniz?

Yolculukta İzlenebilecek Mini Diziler

Şahsiyet

Dijital platformların yaygınlaşmasıyla dizi izleme alışkanlıklarımız da değişmektedir. Değişen bu alışkanlıklara Türk dizileri de ayak uydurmaya başladı. Bu mini diziyi, yolculukta izlenecek mini diziler listenizin en başına almalısınız! Uluslararası Emmy Ödülü sahibi Şahsiyet’in başrolünde Haluk Bilginer ve Cansu Dere bulunmaktadır. IMDb puanı 9.1 olan şahsiyet, 12 bölümlük bir dizidir.

Emekli bir adliye memuru olan Agâh Beyoğlu, İstanbul'un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu'nda yalnız bir yaşam sürmektedir. Agâh Beyoğlu, Alzheimer teşhisi konmasıyla yıllardır düşündüğü cinayetleri işlemeye başlar. Agah’ın işlediği cinayetler, cinayet büro amiri Nevra’nın hayatını da etkiler. Gizem ve polisiye türü sevenlerin tek solukta bitireceği mini dizilere arasında yer alır.

Masum

Başrolünde Haluk Bilginer’in yer aldığı Masum dizisi, izleyen çoğu insanın hayran kaldığı bir dizidir. 8.4 IMDb puanına sahip olan bu dizi, 8 bölümden oluşmaktadır. Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken bu mini diziyi yolculuğunuzda gözünüzü kırpmadan izleyeceksiniz.

Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden dışında bulunan küçük çiftlik evinde huzurlu bir şekilde geçirmektedirler. Ancak bir gün küçük oğulları, korkunç bir haberle kapılarını çalar. Ve hayatlarını mahveder. Polisiye, suç, dram türü sevenlerin tek solukta bitireceği dizler arasında yer alır.

Alef

Polisiye dizisi sevenlerin yolculuk sırasında keyifle izleyeceği Alef dizisinin baş rol kadorusunu Kenan İmirzalıoğlu, Melisa Sözen ve Ahmet Mümtaz Taylan oluşturmaktadır. İMDb puanı 8.0 olan bu dizi, toplam 8 bölümden oluşmaktadır.

Nefes kesici senaryosu ile öne çıkan Alef, İstanbul Boğazı’nda işlenen bir cinayetteki sırrı çözmeye çalışan iki dedektifin serüvenini konu edinir. Tarihi detayların sıkça kullanıldığı dizi, mistik detaylarla daha da etkileyici bir hal almaktadır.

The Outsider

Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanan The Outsider; 10 bölümü ile suç, gizem ve fantastik türü sevenlerin ilgisini çekecek bir dizidir. IMDb’de 7.7 puana sahip olan bu diziyi yolculuk esnasında keyifle bitirebilirsiniz.

Dizi; küçük bir kasabada dehşet verici bir şekilde öldürülen bir erkek çocuğunun hikâyesini anlatmaktadır. Cinayetin ardından yolları kesişen polis ve dedektif, olayın içine doğaüstü güçlerin dahil olmasıyla birlikte inandıkları her şeyi sorgulamaya başlarlar. Bu dizide suç, cinayet ve gizem ön plandadır.

The Queens’s Gambit

The Queen’s Gambit, Amerikan mini dizilerinden biridir. Walter Tevis'in romanından uyarlanan dizi ilk yayınlandığında oldukça ses getirmişti. IMDb’de 8.9 puana sahip olan bu diziyi, yolculuğunuz sırasında izleyebilirsiniz.

1950’li yıllarda geçen bu dizi, bir yetimhanede büyüyen kızın hayatını konu edinmektedir. Söz konusu satranç olduğunda asla rakip tanımayan bu kız zaman zaman hüzünlenmenize neden olacak ancak akıcı senaryosuyla dikkat çeken 7 bölümlük bu diziyi yolculuk bitmeden bitirmek isteyeceksiniz.

When They See Us

Toplam 4 bölüm olan When They See Us, dram türü sevenlerin beğenisini kazanan Amerikan mini dizilerinden biridir. IMDb’de 8.9 puana sahip olan bu diziyi izlerken yolculuğun nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

When They See Us dizisi, 1989 yılında gerçekleşen tecavüz vakasından sonra, haksız yere suçlanan beş siyahi gencin hikâyesini konu edinir. Gençler, adalet sistemindeki adaletsizlik sebebiyle olay yerinde olmamalarına rağmen hapis cezasına çarptırılır. Central Park Five diye bilinen gerçek bir olayı anlatan When They See Us’ı izlerken gençlere yapılan haksızlığa isyan edebilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

KÜLTÜR SANAT
Yolculukta İzlenebilecek Mini Diziler
KÜLTÜR SANAT
Tüm Zamanların En İyi Türk Dizileri