06 Aralık 2022
279
ABONE OL

Tüm Zamanların En İyi Türk Dizileri

Senaryosu, oyuncu kadrosu ve unutulmaz sahneleri ile dikkat çeken Türk dizi tarihinin en başarılı dizilerini bu içeriğimizde bir araya getirdik. Bu yazı sayesinde eski zamanlarda izlediğimiz kaliteli dizileri hatırlayıp yeniden izleme fırsatı bulabilirsiniz. Bu içerikte eşsiz oyunculuk performansları ve unutulmaz replikleri ile akıllarda yer edinen eski en iyi Türk dizileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tüm Zamanların En İyi Türk Dizileri

Şahsiyet

Yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği, senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı Şahsiyet, Haluk Bilginer, Cansu Dere Hüseyin Avni Danyal gibi başarılı isimleri kadrosunda bulundurur. Polisiye ve dram türündeki Şahsiyet, internet dizisidir. IMDb puani en yüksek Türk dizileri arasında yer alır. Emekli adliye memuru Agah Beyoğlu’nun Alzheimer olması ile gelişen olaylar anlatılır.

Leyla ile Mecnun

Aynı gün, aynı hastanede doğan kız ve erkek iki bebek, ailelerinin şakası üzerine beşik kertmesi olur. Kızın adı Leyla, erkeğinki ise Mecnun’dur. Yıllar sonra bu ikilinin yeniden karşılaşması üzerine gelişen olaylar; aşk, arkadaşlık ve aile gibi kavramları eğlenceli, şefkatli ve absürt bir şekilde irdeler. Leyla ile Mecnun dizisi tüm zamanların en iyi Türk dizileri arasında bulunur.

Ezel

Uluç Bayraktar’ın yönetmenliğini yaptığı bu efsane dizinin senaryosunu Kerem Deren ve Pınar Bulut yazmıştır. Aksiyon ve dram türündeki bu televizyon dizisi, babasının atölyesinde çalışarak sade bir hayat süren Ömer’in hikayesini anlatır. Ezel dizisinde en yakınları tarafından uğradığı ihanet ile hayatı değişen Ömer’in intikamdan beslenen hikayesi anlatılır.

Masum

Yönetmenliğini Seren Yüce’nin yaptığı Masum, polisiye, suç ve drama türündeki bir internet dizisidir. Senaryosunu Berkun Oya yazmıştır. Berkun Oya tarafından yazılan Bayrak isimli oyundan uyarlanan Masum dizisi, tüm zamanların en iyi Türk dizileri arasındadır.

Yedi Numara

Yedi Numara, 2000 ile 2003 yılları arasında TRT 1’de yayımlanmıştır. Komedi türündeki Yedi Numara, çok sevilen bir Türk televizyon dizisidir. Aynı üniversitede okuyan ve aileleri başka şehirde yaşayan dört kız arkadaş, yurtta rahat edemedikleri için birlikte ev kiralar. Birtakım sorunlarla karşılaşan bir grup arkadaş, sonunda iki katlı ahşap bir eve taşınır. Alt kata yeni kiracıların taşınması ile hikaye gelişir.

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

2010 ile 2013 yılları arasında hem televizyonda hem de dijital platformda yayınlanan Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Emrah Serbes’in Her Temas İz Bırakır romanından esinlenerek hazırlanmıştır. Macera, dram, komedi, aksiyon, polisiye ve gerilim türündeki televizyon ve internet dizisidir.

Behzat Ç., polis akademisinden 1985’te mezun olan ve aldığı cezalar dolayısıyla aynı mevkide kalan bir polistir. Yazılı kanunları hiçe sayan Behzat Ç., vicdanı ile adaleti sağlamayı ilke edinen biridir. Özel hayatından yaşadığı travmaların işi ile ilgisi vardır. Kızının ölümü ile hayatı değişen Behzat Ç.’nin hikayesi yeni başlar.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
2 Nisan 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Nisan 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
31 Mart 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Mart 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Mart 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

KÜLTÜR SANAT
Yolculukta İzlenebilecek Mini Diziler
KÜLTÜR SANAT
Tüm Zamanların En İyi Türk Dizileri