28 Nisan 2022
80
ABONE OL

Kırklareli'nde Besicilere Dış Parazit İlacı Dağıtıldı

Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri besicilere dış parazit ilacı dağıttı.

Kırklareli'nde Besicilere Dış Parazit İlacı Dağıtıldı

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, parazitlerin bir canlının iç organlarına veya vücut yüzeyi üzerine yerleşip ondan faydalanan zararlılar olduğunu belirtti.

Hayvanın üzerinde veya derisinde yaşayan dış parazitlerin bir kısmı gözle görülebilirken bir kısmını görmenin mümkün olmadığını ifade eden Aksoy, "Hayvanlara zarar veren dış parazitler arasında kene, bit, tahtakurusu, pire, kan emen sinek ve uyuza sebep olan böcekleri sayabiliriz. Parazitlerin sebep olduğu hastalıklar sürü içerisinde hızlı yayılarak verim düşüklüğüne ve ekonomik kayıplara sebep olmaktadır. Parazitlerin neden olduğu bazı hastalıklar insan hayatını da tehdit etmektedir. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ölümlere sebep olan parazit kaynaklı bir hastalıktır. Dış parazitlerle mücadele hayvan ve insan sağlığı için önem arz etmektedir." ifadelerini kullandı.

Aksoy, bu kapsamda Pınarhisar ilçesinin Hacıfaklı, Kurudere, Çayırdere, Akören, Evciler, İslambeyli ve Yenice köylerinde ilaç dağıtımı yapıldığını bildirdi.

0 Yorum

GEZİ REHBERİ
Edirne Karaağaç Tarihi Tren Garı
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Mayıs 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Mayıs 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Mayıs 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Mayıs 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler