01 Aralık 2022
588
ABONE OL

İğneada Longoz Ormanları Nerede, Nasıl Gidilir?

İğneada Longoz Ormanları, oldukça değerli bir ekosistemdir. Özgün bitki örtüsübölgeyi kendine has yapan canlıları ve doğal güzellikleri ile sıkça ziyaret edilen bir ekosistem olan İğneada Longoz Ormanları, aynı zamanda Subasar Ormanı olarak da anılır. Longoz Ormanları, Kırklareli’nin İğneada’sında yer alır. İğneada şehrin Demirköy ilçesine bağlı bir kasabadır. Bu kasabanın en önemli doğal güzelliği de dünyada çok nadir olan Longoz Ormanları’dır.

İğneada Longoz Ormanları Nerede, Nasıl Gidilir?

Derelerin getirdiği kumların birikerek dere ağzını kapatması neticesinde suyun biriktiği yerde meydana gelen özel bir ekosistemdir. Akarsuyun beraberinde getirdiği kil ve organik materyal ile buradaki topraklar mineral ve organik materyal bakımından epey zengindir. Longozun oluşması için en önemli şart bol suyun devamlı bir şekilde var olmasıdır. İğneada’da gezilecek yerler arasında bulunan Longoz Ormanları bu nedenle oldukça merak edilen bir mekan olan karşımıza çıkar.

Bir haftasonu kaçamağı için tercih edilebilecek yerlerden biri olan Longoz Ormanları, özellikle İstanbul’da yaşayanlar için oldukça ideal bir kaçma noktası olarak görülür. Ziyaretçilerini hem maviye hem de yeşile doyuran bu doğal güzellik, temiz hava almak, doğa ile iç içe zaman geçirmek ve göz alıcı bir şeyle karşılaşmak isteyenler ideal bir mekandır. Sakin, rahatlatıcı ve konforlu bir haftasonu kaçamağı için ideal olan ve ucu bucağı görünmeyen Longoz Ormanları’nın sizi karşılamasına izin verebilirsiniz. Peki, Longoz Ormanları nerede?

İğneada Longoz Ormanları Nerede?

Longoz Ormanları, Trakya Bölgesi’nin Karadeniz sahiline bakan şirin bir belde olan İğneada’da bulunur. Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı bu belde, İstanbul’a 250 kilometre uzaklıktadır. Kırklareli merkeze 97 kilometre mesafede bulunan Longoz Ormanları, Edirne’ye 165 kilometre uzaklıktadır.

İğneada Longoz Ormanları’na Nasıl Gidilir?

İğneada’ya ulaşmak için pek çok yol vardır. Çeşitli alternatifler içerisinden kendinize en uygun olanı seçmek size kalmıştır. Özellikle Ankara veya Bursa tarafından gelenler, Tem otoyolunu takip ederek Lüleburgaz gişelerinden geçip Pınarhisar, Demirköy ve İğneada rotasını izleyebilir. Bu sayede en kısa sürede İğneada’ya ulaşabilirsiniz.

İstanbul tarafından gelenlerin ilk durağı ise Çerkezköy olmalıdır. Ardından sırası ile Vize, Poyrazlı ve Demirköy’e gidilmelidir. Ardından İğneada’ya ulaşılabilir. İğneada Longoz Ormanları hem özel araç hem de toplu taşımaya uygun bir konumda bulunduğu için ulaşım kolaylığı sağlar.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

KIRKLARELİ
İğneada Kamp Alanları
İğneada Kamp Alanları
01.12.2022
471
KIRKLARELİ
Kırklareli Gezilecek Yerler