09 Kasım 2022
470
ABONE OL

İğneada Kamp Alanları

Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı, Trakya'nın Karadeniz sahilinde yer alan İğneada, ziyaretçilerine sunduğu doğal güzellikler sebebiyle doğa tutkunları tarafından sık sık ziyaret edilmektedir. İstanbul’da yaşayan kişiler, kış mevsiminde minik bir kamp yaparak dinlenmek istedikleri zaman İğneada’yı ziyaret etmektedir. İğneada Limanı, yaz aylarında ise Karadeniz yat turlarının uğradığı duraklardan biri olması sebebiyle kalabalık olur. Eşsiz İğneada manzarası eşliğinde kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız beldede ücretsiz ve ücretli kamp alanları bulabilirsiniz. Tertemiz denizi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan İğneada kamp alanlarını sizler için araştırdık.

İğneada Kamp Alanları

Beğendik Plajı Kamp Alanı

İğneada’nın 14 kilometre kuzeyinde bulunan Beğendik köyü kamp alanı, sakinliği ile yaz ve kış aylarında kampçıların uğrak yeridir. Sahil kenarında bulunan kamp alanında çadırınızı kurarak eşsiz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Kamp alanının yakınında köylülerin işlettiği mekanlarda yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Yaz aylarında serin sulara atlayıp denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Limanköy Bakırdere Kanyonu Kamp Alanı

Limanköy Bakırdere Kanyonu yüksek bir alanda bulunduğundan 4x4 aracınız varsa rahatlıkla gidebilirsiniz. Aynı zamanda 3 kilometrelik yürüyüş yoluna sahip bu kamp alanına yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Çadırınızda konaklayabileceğiniz Limanköy Bakırdere kamp alanı, yemyeşil doğası ve zevkli, yürüyüş rotası ile macera tutkunlarının keyifle kamp yapacağı bir alandır. Ancak yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmeniz yararlı olacaktır.

Aşıklar Plajı Kamp Alanı

Aşıklar Plajı kamp alanı, özel aracınızla İstanbul’dan kısa sürede ulaşabileceğiniz bir kamp alanıdır. Sakinlik seven kişilerin huzur bulacağı bu alanda doğanın yeşiline ve denizin mavisine doyabilirsiniz. Aşık Plajı kamp alanına çadırınızı kurarak hafta sonunuzu keyifli bir biçimde değerlendirebilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelirken temin etmeniz, yararlı olacaktır. İğneada Limanı’na ulaşınca yön tabelalarını takip ederek alana rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Pedina Gölü Kamp Alanı

Pedina Gölü, şehir merkezine 100 kilometre uzaklıkta bulunan Longoz Ormanları sınırları içerisinde yer almaktadır. Yemyeşil ağaçların içerisinde yer alan göl kenarına çadırınızı kurarak keyif ve eğlence dolu kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Yürüyüş parkurları da bulunan bu kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek temin etmelisiniz.

Saka Gölü Kamp Alanı

İğneada Longoz Ormanları’nın bir diğer gölü olan Saka Gölü, kampçıların sıklıkla ziyaret ettiği alanlardan biridir. Longoz Ormanları’ndan kısa bir yürüyüş yaparak kamp alanına ulaşabilirsiniz. Ağaçların arasında yer alan Saka Gölü’nün kenarına çadırınızı kurarak eşsiz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Fotoğraf: İğneada Belediyesi

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

KIRKLARELİ
İğneada Kamp Alanları
İğneada Kamp Alanları
09.11.2022
470
KIRKLARELİ
Kırklareli Gezilecek Yerler