22 Kasım 2022
1527
ABONE OL

Cehennem Şelaleleri Nerede, Nasıl Gidilir?

Trakya bölgesindeki şelaleler arasında yer alan Cehennem Şelaleleri Kırklareli ilinin doğal güzelliğidir. Huzur veren ortamı ile pek çok kişinin gezi rotası olan Cehennem Şelaleleri, Kırklareli’nin güzide yerlerinden biridir. Cehennem Şelaleleri, berrak su görüntüsü ve yeşil ortamı ile doğal ortamları sevenler için vazgeçilmez mekanlar arasında bulunur. İstanbul’a yakınlığı sayesinde mest eden bir hafta sonu kaçamağı için tercih edilebilecekler sıralamasında ilk sıralarda yer alır. Her sene hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğrayan Cehennem Şelaleleri Vize ilçesinde bulunur. Bu sayede İstanbul’dan kolaylıkla ulaşılabilir.

Cehennem Şelaleleri Nerede, Nasıl Gidilir?

Cehennem Şelaleleri, görülmeye değer bir güzelliktir. Berrak ve temiz suyun akışı duyulduğunda huzur dolmak isteyenlerin uğrak yeridir. Doğa ile iç içe bir konumda yer alan Cehennem Şelaleleri hem yaz hem de kış aylarında pek çok ziyaretçi tarafından tercih edilen bir gezi alanıdır.

Cehennem Şelaleleri kamp için tercih edilen bir mekandır. Cehennem Şelaleleri kamp alanı doğal bir yaşam için sıkça tercih edilir. Muhteşem bir manzara sunan kamp alanına hazırlıklı gelmeniz gerekir. Peki, Cehennem Şelalesi nerede, Cehennem Şelalesi nasıl gidilir?

Cehennem Şelaleleri Nerededir?

Cehennem Şelaleleri, Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı olan Kızılağaç Köyü’nde yer alır. Gezginlerin çokça merak ettiği Cehennem Şelaleleri, Vize ilçesi sınırları içerisinde bulunur. Cittaslow üyesi Vize ilçesi, isminin anlamını tam anlamı ile taşıyan bir yerdir. Cittaslow; huzur bulunan ve yaşamaktan keyif alınan yer anlamında kullanılan bu sözcük, Vize ilçesi için oldukça anlamlıdır. Bu kelime ile örtüşen bir mekan olan Cehennem Şelaleleri; doğa yürüyüşü yapmak, huzurlu doğa seslerini dinlemek, şehrin stresinden kurtulmak ve temiz hava almak isteyenler için ideal bir yerdir. Vize, Kırklareli’nin doğu kısmında bulunur ve İstanbul’a 140 kilometre mesafededir.

Cehennem Şelaleleri’ne Nasıl Gidilir?

Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Kızılağaç Köyü’nde yer alan Cehennem Şelaleleri’ne ulaşmak için özel aracınızı kullanabilirsiniz. İstanbul’dan Çerkezköy üzerinden ilk olarak Saray’a ardından Vize’ye ulaşmalısınız. Vize’ye ulaştıktan sonra Kıyıköy tabelasını takip ederek Kıyıköy yoluna girmeniz gerekir. Daha sonra Kızılağaç Köyü yol ayrımına girerek sol taraftaki tabala yardımı ile şelaleye ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
7 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
6 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
5 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
4 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

KIRKLARELİ
İğneada Kamp Alanları
İğneada Kamp Alanları
22.11.2022
587
KIRKLARELİ
Kırklareli Gezilecek Yerler