23 Eylül 2022
160
ABONE OL

Saros Körfezi Ücretli ve Ücretsiz Kamp Alanları

Saros Körfezi, dünyada kendi kendini temizleyen üç körfez arasında yer alır. Trakya’da bulunan Saros Körfezi’nin güney kısmında Gelibolu Yarımadası, kuzey kısmında Trakya kıyıları bulunur. Antik çağdaki ismi Melas Kolpos olan Saroz Körfezi, Meriç Nehri boyunca uzanan doğal güzellikleri ile dikkat çeker. Bu özellikleri ile kamp faaliyetleri için sıklıkla tercih edilen Saros Körfezi, özellikle yerli turistler tarafından rağbet görür.

Saros Körfezi Ücretli ve Ücretsiz Kamp Alanları

Saros en iyi kamp alanları konusunda yerli ve yabancı ziyaretçilere oldukça geniş bir yelpaze sunar. Peki, ücretli ve ücretsiz Saros kamp alanları hangileridir?

Saros Körfezi Ücretli Kamp Alanları

Demircioğlu Kamping

Demircioğlu Kamping, çınar ağaçlarının içerisinde göl manzarası ile misafirlerine huzur dolu bir tatil deneyimi yaşatır. Kuş sesleri ile sevdiklerine “günaydın” demek isteyenlerin güvenle tercih edebileceği bir kamp alanıdır. Gölde bot gezisi yapılabilecek bu kamp alanında, çadır kampı yapabileceğiniz gibi bungalov evlerde de konaklayabilirsiniz. Elektrik, duş telefon, restoran, otopark alanı, çadır gibi olanakları bulunan tesisin aynı zamanda keyifli vakit geçirebilmek için okçuluk, kano gezisi, tüplü dalış gibi aktiviteleri de mevcuttur.

Uzunkum Plajı Kamp Alanı

Saros Körfezi’nde yer alan Uzunkum Plajı Kamp Alanı, aileler için oldukça ideal bir kamp alanıdır. Tertemiz denizi ve sakin ortamı ile keyifli bir aile tatili imkanı sunar. Saros kamp alanları arasında bulunan Uzunkum Plajı’nın ücretli olanakları; duş, büfe, plaj, soyunma kabinleri, kafe, yürüyüş alanları, çadır kamp alanları, otopark alanı, şemsiye, şezlong gibi gerekli imkanlardır.

Fevzi Paşa Mocamp

Erikli sahilinde yer alan Fevzi Paşa Mocamp, bungalov ve çadırlarında misafirlerini ağırlar. Yayla havası alabileceğiniz bu kamp alanında keyifli bir tatil yapabilir ve doğa ile iç içe ortamda huzur bulabilirsiniz. İşletmede kendi çadırınız ile konaklayabilirsiniz. Restoran, duş, serpme kahvaltı, elektrik, otopark alanı, WC, çadır ve bungalov gibi imkanlardan da yararlanabilirsiniz.

Saros Caravan Camping Beach Club

Doğa ile iç içe sakin bir ortam sunan Saros Caravan Camping, karavanlarda konaklama olanağı sunar. Aynı zamanda kendi çadırınız ile konaklayabilirsiniz. Çadır kamp yeri, büfe, duş ve soyunma kabini gibi imkanları mevcuttur.

Saros Körfezi Ücretsiz Kamp Alanları

Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı

Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı, Yunanistan sınırına yakın, yerleşim yerlerinden uzak bir yerde konumlanmış bir konaklama seçeneğidir. Sessiz sakin bir alan sunan bu kamp alanı, Saros Körfezi’ni bir tarafına, Gala Gölü’nü diğer tarafında almıştır. Doğal güzelliği ile göz m-kamaştıran bu kamp alanı, sıklıkla tercih edilir. Kendi çadırınız ile konaklayabileceğiniz Gala Gölü Milli Parkı, çevrede ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler barındırmaz. Bu sebeple bu kamp alanına giderken ihtiyacınız olan her şeyi yanınıza almanız gerekir.

Edirne Kent Ormanı Kamp Alanı

Saros Körfezi’nin ücretsiz kamp alanlarından biri olan Edirne Kent Ormanı Kamp Alanı, Meriç Nehri’nin kıyısında yer alır. Doğa ile iç içe, huzurlu bir ortam sunan bu kamp alanı, çevresinde bulunan pek çok imkan ile sıklıkla tercih edilir. Yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanı, büfei restoran, çadır kamp alanı, otopark alanı gibi çeşitli kamp olanakları bulunur.

Enez Belediye Kamp Alanı

Saros Körfezi kıyısında Gala Gölü Milli Parkı’na yakın bir konumda bulunan Enez Belediye Kamp Alanı, berrak ve temiz denizi ile Edirne’nin güzide kamp alanları arasındadır. Ağaçların gölgesi altında kamp kurabileceğiniz, her sabah kuş sesleri ile uyanabileceğiniz ve doğanın tadını çıkarabileceğiniz bu kamp alanında karavanınız ile konaklamanız da mümkün. Elektrik ve çeşme gibi imkanlar bulunan bu kamp alanında bulunan yürüyüş parkurlarında yürüyebilir, tertemiz denize girebilirsiniz.

Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı

Saros Körfezi kıyısında konumlanmış olan bu kamp alanı, Sait Faik Abasıyanık Koyu’nun güzellikleri ile sizi baş başa bırakır. Biraz zorlu bir yolu olan bu kamp alanı, görmeye değer bir güzellik ile sizi karşılar. Sessiz, sakin ve huzurlu bir kamp alanı olan Sait Faik Abasıyanık Koyu, ateş başında dalga sesleri eşliğinde sakince oturabileceğiniz bir mekandır. Koyun etrafında herhangi bir işletme bulunmadığı için yeme içme ihtiyaçlarınız için kamp alanına gelmeden hazırlık yapmanız gerekir. Elektrik, WC, çeşme gibi imkanlar bulunmaz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
27 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
26 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
25 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
KÜLTÜR SANAT
Fransız Edebiyatının En İyi Romanları
NÖBETÇİ ECZANELER
24 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Edirne Karaağaç Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Edirne Bir Günde Gezilir mi?
GEZİ REHBERİ
Edirne Peykler Medresesi