15 Eylül 2022
515
ABONE OL

Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı, sakin atmosferi, huzurlu ortamı ve doğa ile iç içe yapısı ile pek çok kamp severin tercihleri arasında bulunuyor. Saros Körfezi bölgesine yakın olan Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı; tertemiz alanı, eşsiz güzellikteki doğası ve sıcak kumsalı ile ilgi görüyor.

Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı

Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı, Edirne’nin ücretsiz kamp alanları arasında yer alıyor. Erikli kamp alanları arasında bulunan Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı’nın herhangi bir giriş çıkış saati bulunmuyor. Çadırlı kampçılık ve doğa yürüyüşleri sevenlere uygun bir yer olan Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı, kişilerin sıklıkla tercih ettiği mekanlar arasında bulunuyor. Koy, insan eli değmemiş bir alan olduğundan dolayı doğal güzellikleri doyasıya tadabilme imkanı veriyor. Böyle güzel ve doğal bir yere ulaşmak bir o kadar da zorlu. Koya ulaşım sağlanan yol, bir miktar zorlu olduğundan dolayı bölgeye herkes gidemiyor. Bu sebeple kirlilik, doğaya zarar verme gibi olumsuz durumlarla karşılaşılmıyor.

Koy olmasından dolayı gece olduğunda sakin ve sessiz bir hale bürünüyor. Böyle bir atmosferi yakalayabilmek için bu kamp alanına gelebilir ve akşam ateşinizi yakıp denizin kendine ait sakin şarkısını dinleyebilirsiniz. Huzurlu bir ortam sunan bu kamp alanında sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilir ve ateş başında samimi sohbetler edebilirsiniz. Ücretsiz olan bu kamp alanında herhangi bir tesis veya imkan bulunmadığı için gelmeden önce ihtiyaçlarınızı halletmeniz gerekiyor. Elektrik, tuvalet ve büfe gibi olanakların olmadığı bu kamp alanına gelirken her açıdan hazırlıklı olmanızı öneriyoruz. Doğası ile kucaklaşıp kafa dinlemek için tercih edebileceğiniz bu koy, tüm güzellikleri ile sizi bekliyor.

Sait Faik Abasıyanık Koyu Yol Tarifi

Sait Faik Abasıyanık Koyu yol tarifi, nereden hangi araç ile geldiğinize göre değişiklik gösterebilir. Edirne kent merkezine 148 kilometre mesafede bulunan bu koy, Keşan ilçesine bağlıdır. Keşan ilçe merkezine 37,8 kilometre mesafede bulunan Sait Faik Abasıyanık Koyu, Mecidiye bölgesinde bulunuyor.

Bu kamp alanına toplu taşıma ile ulaşım yoktur. Bu sebeple kendi aracınızı kullanarak gitmeniz gerekir. Her duruma hazırlıklı kamp severler için oldukça uygun bir kamp alanı olan Sait Faik Abasıyanık Kamp Alanı, dar ve engebeli yollara sahip olduğu için arazi araçları dışında bir araç ile gitmemenizi öneriyoruz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
27 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
26 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Trakya’nın İncisi Tekirdağ Plajları
GEZİ REHBERİ
Erikli Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Uzunkum Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Edirne Kent Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Saros Körfezi Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Karaağaç Tren İstasyonu Tarihi