19 Temmuz 2022
176
ABONE OL

Keşan’ın Popüler Plajları – Keşan’da Denize Girilecek Yerler

Keşan Plajları, Marmara Bölgesi’nin tercih edilen plajlarından biridir. Özellikle yaz aylarında İstanbul’dan ve çevre illerden birçok ziyaretçi Keşan Plajları’nı tercih eder. Edirne’nin denize kıyısı olan ilçeleri arasında bulunan Keşan, bunaltıcı yaz sıcaklarında denize girip serinleyebileceğiniz ve tatil yapabileceğiniz birçok plaja sahiptir.

Keşan’ın Popüler Plajları – Keşan’da Denize Girilecek Yerler

Keşan sahilleri yaz aylarında oldukça hareketli bir sezon geçirmektedir. Keşan denize girilecek yerler arasında birçok popüler plaj bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Keşan Beach’leri ve plajları ücretli ve ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Erikli Plajı

Keşan ilçesinde yer alan Erikli Plajı, ücretsiz hizmet veren yerlerden biri. Erikli Plajı mavi bayraklı halk plajları arasında yer alır. Erikli’de tatil yerli ve yabancı turist tarafından tercih edilmektedir. Edirne’nin en popüler plajları arasında yer alan Erikli Plajları yaklaşık 2 km uzunlukta. Saros Körfezi’nde yer alan Erikli, tertemiz bir suya sahip. Yeşilin ve mavinin uyumu göz alan Erikli Plajı, yaz aylarında oldukça tercih ediliyor. Edirne Plajı’nda ayrıca, duş, soyunma kabini, şezlong, şemsiye bulunuyor. Bölgede kafeteryalar ve beach’ler de mevcut. Erikli Plajı kamp alanları olarak da tercih edilmektedir.

Erikli Plajı Giriş: Ücretsiz

Yayla Sahili

Keşan ilçesinin güney bölgesinde 30 km uzaklıkta yer alan Yayla Sahili, mavi bayraklı halk plajı olarak hizmet vermektedir. Yayla Limanı’nın yanında bulunan Yayla Sahili, temiz ve berrak bir suya sahiptir. Kumsalı taşlık ve kumludur. Ücretsiz olarak girilen alanların yanı sıra ücretli beach’ler de bulunmaktadır. Yaklaşık 1,5 km uzunluktaki Yayla Sahili, yaz aylarında yerli ve yabancı turist tarafından tercih edilmektedir. Ailelerin tercih edebileceği sahillerden biri olan Yayla Sahili’nde soyunma kabini, duş, şemsiye, şezlong bulunmaktadır. Ayrıca yeme ve içme ihtiyaçları için çeşitli işletmeler mevcuttur.

Yayla Sahili Giriş: Ücretsiz

İbrice Plajı

İbrice Plajı, Edirne’nin Keşan ilçesinde yer alıyor. Kum bir plajı olmayan İbrice, uzun bir plaja sahip değil. Plajı taşlıktır, suyu ılık ve temizdir. Suyun içerisinde farklı balık türleri ve deniz bitkileri ile karşılaşabilirsiniz.

İbrice Plajı Giriş: Ücretsiz

Mecidiye Sahili

Keşan ilçesine 28 km uzaklıkta yer alan Mecidiye Sahili, bölgedeki ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Berrak, tertemiz, turkuaz rengi denizi ve temiz sahili ile dikkat çeken Mecidiye Sahili mavi bayraklı plajlardan biridir. Özel araçlar ve toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz Mecidiye Sahili hem yerel halk hem de turistler tarafından tercih edilmektedir.

Mecidiye Sahili Giriş: Ücretsiz

Gökçetepe Plajı

Edirne’nin Keşan ilçesinde yer alan Gökçetepe Plajı hem denize girilebilecek hem de kamp yapılabilecek tatil yerlerinden biridir. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistin akın ettiği Gökçetepe Plajı kamp için de uygundur. Doğanın ve denizin tadının çıkarılabileceği Gökçetepe Plajı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Gökçetepe Tabiat Parkı içerisinde bulunduğu için girişlerde ücret talep edilmektedir. Plaj içerisinde şemsiye, şezlong, tuvalet gibi imkanlar bulunmaktadır.

Sazlıdere Plajı

Keşan ilçesinde yer alan Sazlıdere Plajı, 1 km uzunluğa sahip ücretsiz halk plajları arasında yer alır. Mavi bayraklı bir plaj olan Sazlıdere etrafında konaklama yerleri de mevcuttur. Sazlıdere Plajı’na özel araçlarla kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Ayrıca, Sazlıdere Plajı çevresinde eğlence mekanları ve kafeler de yer almaktadır.

Sazlıdere Plajı Giriş: Ücretsiz

Sait Faik Abasıyanık Koyu

Keşan ilçesinde yer alan Sait Faik Abasıyanık Koyu, taşlık plajıyla dikkat çeker. Tertemiz denize sahip olan koya ücretsiz giriş mevcuttur. Taşlık bir plaj olması sebebiyle denize girerken deniz ayakkabısı veya terliği girmek faydalı olacaktır. Plaj alanında herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong ve şemsiye yer almamaktadır. Koya giden yol zorludur. Bu nedenle zorlu yol araçları ile gitmek sağlıklı olacaktır.

Sait Faik Abasıyanık Koyu Giriş Ücreti: Ücretsiz

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Edirne Semtleri
Edirne Semtleri
19.07.2022
166
GEZİ REHBERİ
Edirne Çarşıları
Edirne Çarşıları
19.07.2022
181
GEZİ REHBERİ
Edirne Kaleiçi Nerede, Nasıl Gidilir?