25 Ağustos 2023
413
ABONE OL

Erikli Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Tatil planları yaparken kendinizi doğanın kucaklayacağı bir deniz kıyısında hayal ediyorsanız, Erikli Plajı Türkiye'nin gözde destinasyonlarından biridir. Edirne’de bulunan Erikli Plajı; temiz denizi, kumsalı ve doğal güzellikleri ile tatilcilerin ilgisini çeken bir noktadır. Genellikle yaz aylarında yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Edirne Erikli Plajı, sakin ve dinlendirici bir atmosfer sunar. Çevresindeki restoranlar, kafeler ve konaklama yerleriyle tatilcilerin birçok ihtiyacına yanıt verir.

Erikli Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Erikli Plajı Nerede?

Erikli Plajı, Edirne’nin Keşan ilçesindeki Erikli Köyü’ne 2,5 kilometrelik mesafede bulunur. Edirne’nin Keşan ilçesinde bulunan bir plajdır. Erikli şehir merkezine özel araç ile 36 kilometre uzaklıkta bulunur. Marmara Bölgesi'nin Trakya kısmındaki Erikli kasabasında yer alan bu plaj, özellikle yaz aylarında tatilciler için eşsiz bir deniz keyfi sunuyor.

Geniş kumsalı ve berrak denizi ile dikkat çeken Erikli Plajı yakınında Erikli Yarımadası Tabiat Parkı gibi doğal güzellikleri de keşfedebilirsiniz. Ayrıca, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ünlü Edirne'yi ziyaret etmek de tatilinizin keyifli bir parçası olabilir.

Erikli Plajı’na Nasıl Gidilir?

Erikli Plajı’na ulaşım konusu, bölgede tatil yapmayı düşünen pek çok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Geniş kumsalı ile dikkat çeken bu plaj, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker. Erikli'ye ulaşmak için en yakın havalimanı İstanbul Havalimanı'dır. İstanbul Havalimanı'na ulaştıktan sonra araç kiralayarak veya toplu taşıma araçlarıyla Erikli'ye gitmek mümkündür.

Erikli Plajı’na karayoluyla ulaşmak isterseniz, ilk olarak İstanbul'dan Edirne istikametine gitmelisiniz. Edirne'ye ulaştıktan sonra Keşan tabelalarını takip ederek Erikli'ye doğru yönlenebilirsiniz. Toplamda yaklaşık 2-3 saatlik bir yolculuk süresi olabilir, trafik ve yol durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

İstanbul'dan Edirne'ye otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Edirne'den Erikli'ye gitmek için minibüs veya dolmuş seferleri bulunur. Ardından Keşan'dan Erikli'ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erikli Plajı Ücretli mi?

Eşsiz bir deniz tatili yaşamanıza olanak sağlayan Erikli Halk Plajı, ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Kendi şemsiye ve sandalyenizi kullanabileceğiniz geniş bir kumsala sahip olan Erikli Plajı’nda tuvalet ve duş gibi imkanlar bulunmuyor. Plajda satış yapan seyyar satıcılardan rahatlıkla gıda veya içecek alışverişi yapabilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
27 Şubat 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Trakya’nın İncisi Tekirdağ Plajları
GEZİ REHBERİ
Erikli Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Uzunkum Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Edirne Kent Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Saros Körfezi Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Karaağaç Tren İstasyonu Tarihi