26 Temmuz 2022
568
ABONE OL

Enez Plajları – Enez’de Denize Girilebilecek Yerler

Enez Plajları, Trakya’da en çok tercih edilen tatil rotalarından biridir. Birçok plaja sahip olan Enez sahili, yaz sezonunda Marmara’nın en kalabalık tatil merkezleri arasında yer alır. Özellikle yaz aylarında komşu ülkelerden ziyaretçilerin de akın ettiği Enez gezilecek yerler açısından oldukça zengindir.

Enez Plajları – Enez’de Denize Girilebilecek Yerler

Doğanın içerisinde mavinin ve yeşilin uyumunu bulabileceğiniz Enez, her yaz yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapar. Enez Plajı, kumsalın ve denizin temiz olması nedeniyle yaygın olarak tercih ediliyor. Enez denize girilecek yerler arasından uygun seçenekleri tercih edebilirsiniz. Sıcak bunaltıcı yaz aylarında denize girip serinleyebilir, keyifli bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

Sakinlik ve huzur dolu bir tatil geçirmek isteyen turistlerin tercihi Edirne Enez Plajı, yeni yeni tesislerin oluştuğu bir sahil şerididir. Edirne Enez plaj aktiviteleri açısından oldukça sınırlı olsa da gün içerisinde denizin ve güneşin tadını çıkarmanız mümkündür. Enez Plajları; Altınkum, Pırlanta, Vakıf, Sultaniçe ve Gölçavuş’tur. Edirne Enez Plajları arasında en çok ziyaret edilenler ise sarı renkteki kumlardan ismini alan Altınkum ve Pırlanta Plajı’dır.

Altınkum Plajı

Enez’in Saros Körfezi’ne kıyısı bulunması sebebiyle Altınkum Plajı kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahiptir. Enez Altınkum, kendi kendini temizleyebilme özelliği bulunan sayılı sahiller arasındadır. Altınkum’un denizi çok temizdir, uzun bir kumsalı bulunuyor. Enez Altınkum Plajı, denize girmenin yanı sıra yürüyüş için de tercih ediliyor.

Pırlanta Plajı

Enez merkeze oldukça yakın bir plaj olan Pırlanta Plajı, Enez Limanı’na da oldukça yakındır. Halk plajı olarak hizmet veren Pırlanta Plajı’na herhangi bir giriş ücreti verilmiyor. Denizi ve kumu oldukça güzel olan Pırlanta Plajı’nda ücretsiz duş ve tuvalet bulunuyor. Plajın çevresinde çeşitli işletmeler de mevcuttur.

Gölçavuş Plajı

Enez’in Gölçavuş Köyü’nde yer alan Gölçavuş Plajı, tatilcilerin tercih ettiği noktalardan biridir. Gölçavuş Sahili, Saros Körfezi’nde bulunuyor. Kendini temizleme özelliği bulunan Gölçavuş, Enez merkeze yaklaşık 20 km uzaklıkta yer alıyor.

Sultaniçe Plajı

Enez ilçesinde yer alan Sultaniçe Plajı, yaklaşık 1,5 km uzunluğu sahiptir. Mavi bayraklı plaj olma özelliği bulunan Sultaniçe Plajı, Edirne’nin ücretsiz halk plajlarından biridir. Sakin ve tertemiz bir ortama sahip olan plaj, özellikle yaz aylarında hareketlidir. Sultaniçe denizi ise yaklaşık 1-1,5 metre kadar derinliktedir. Çok derin olmadığı için çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Sahili ise hem kum hem de çakıllıdır.

Vakıf Plajı

Enez’de bulunan Vakıf Sahili, Vakıf Köyü içerisindedir. Vakıf Sahili, Saros’un masmavi ve tertemiz denizi ile yerli ve yabancı turistler tarafından görülmeye değer.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
27 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
26 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
25 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
KÜLTÜR SANAT
Fransız Edebiyatının En İyi Romanları
NÖBETÇİ ECZANELER
24 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Edirne Karaağaç Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Edirne Bir Günde Gezilir mi?
GEZİ REHBERİ
Edirne Peykler Medresesi