14 Haziran 2021
1199
ABONE OL

Enez Kamp Alanları

Edirne’nin popüler ilçelerinden biri olan Enez, merkeze olan yakınlığı ve hem kültürel hem de doğal güzelliklere ev sahipliği yapması açısından her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Çünkü, Enez doğallığını koruyabilen yapısı ve kültürel, tarihi atmosferi ile Edirne’nin önde gelen ilçelerinden biri olmaktadır.

Enez Kamp Alanları

Bu nedenle de hem Enez’in tarihi, kültürel atmosferini hem de doğal güzelliklerini görmek isteyenler için Enez’de bulunan kamp alanlarını kısaca derledik.

Vakıf Sahil Kampı

Vakıf Sahil Kampı ile Saroz Körfezi’nin muhteşem manzarasına karşı çadırınızı ya da karavanınızı koyabilir ve eşsiz manzaranın tadını doyasıya yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra deniz, kum ve güneşin birleşimi sayesinde çok hoş anlarda yaşamanız mümkün olmaktadır.

Vakıf Sahil Kampına Nasıl Gidilir?

Edirne şehir merkezine yaklaşık 162 km uzaklıkta olan Vakıf Sahil Kampına özel aracınız ya da karavanınız ile gitmek mümkün olmaktadır. Ayrıca toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Ancak toplu taşıma araçlarıyla yürüme mesafenizin kalabileceği ihtimalini unutmamanız gerekmektedir.

Kamp Olanakları ve Ücreti

Vakıf Sahil kampının ücretsiz bir alan olmasından kaynaklı olarak herhangi bir imkanı bulunmamaktadır. Ancak kamp alanının çevresindeki ücretli plajlardan elektrik, WC, büfe ve benzeri gibi imkanlardan ücret karşılığında yararlanmanız mümkün olmaktadır.

Enez Kamp Alanı

Enez’in sahil kıyısında yer alan Enez Kamp Alanı, temiz havası ve harika doğası ile her yıl binlerce kampçının dikkatini çekmektedir. Çünkü, hem sahilde kamp yapma imkanı hem de ormanda kamp yapma imkanı sunan Enez Kamp Alanı, rakiplerine göre daha güvenli ve daha cazip bir seçenek olmaktadır.

Enez Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Enez kamp alanına gitmek için özel aracınızı ya da toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Kamp Olanakları ve Ücreti

Enez kamp alanı ücretsiz bir alan olmaktadır ve bu nedenle de WC, elektrik, yiyecek gibi ihtiyaçlarınızı alanın çevresindeki yerlerde gidermeniz gerekmektedir. Çünkü Enez kamp alanının böyle olanakları bulunmamaktadır.

Dalyan Gölü Kamp Alanı

Dalyan gölü kamp alanı ulaşımı kolay olan, güneşin doğuşu ve batışının harika bir manzara yarattığı, sessiz ve sakin bir kamp alanıdır. Özellikle ateş yakılmasına izin verildiği için mangal yakmak isteyen kişilerinde rahatlıkla mangal yakabileceği bir yer olmaktadır.

Dalyan Gölü Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Dalyan Gölü Kamp Alanına gitmek için öncelikle Enez’e gitmeniz gerekmektedir. Enez’in ardından ise özel aracınız ya da taksi ile geri kalan yolu gitmeniz mümkün olmaktadır.

Kamp Olanakları ve Ücreti

Dalyan gölü kamp alanı ücretsiz bir alan olduğu için WC, elektrik gibi olanakları bulunmamaktadır ve yiyeceklerinizi de önceden Enez merkezden almanız önerilmektedir.

Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı

Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı, hem temiz havası hem de kamp imkanına sahip olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen yerlerden biri olmaktadır. Üstelik yerleşim yerlerinden uzakta olması bakımından da sessizlik ve sakinlik isteyenler için ideal bir yer olmaktadır.

Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Keşan-İpsala yolundan Enez-İpsala yolunu takip ederek göle ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.

Kamp Olanakları ve Ücreti

Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı, ücretli bir kamp olmasına rağmen WC, elektrik gibi imkanları bulunmamaktadır. Bu nedenle de kişilerin hazırlıklı olması önerilmektedir.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
27 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
26 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
25 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
KÜLTÜR SANAT
Fransız Edebiyatının En İyi Romanları
NÖBETÇİ ECZANELER
24 Kasım 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Edirne Karaağaç Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Edirne Bir Günde Gezilir mi?
GEZİ REHBERİ
Edirne Peykler Medresesi