20 Eylül 2022
840
ABONE OL

Edirne-İstanbul Arası Kaç Km?

Türkiye’nin gelişmişlik açısından en büyük şehirlerinden biri olan Edirne sağladığı sosyal şartlar ile oldukça gözde bir şehir olmaktadır. Ancak her şey bununla sınırlı da değildir. Çünkü, Edirne birçok güzide tatil noktasına ve tarihsel noktaya da ev sahipliği yapmaktadır.

Edirne-İstanbul Arası Kaç Km?

Bu nedenlerden dolayı da Edirne-İstanbul arası kaç km olduğu sıklıkla düşünülen, merak edilen hususların başında gelmektedir ve bazen birtakım karışıklıklara sebep olmaktadır. Çünkü, insanlar İstanbul’a gitmek istediklerinde tam olarak nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda emin olmayabilmektedir.

Bunun önüne geçilebilmesi adına da İstanbul’un nerede olduğu ve Edirne ile arasındaki mesafenin ne kadar olduğu üzerinde durulmalıdır. Ancak, Edirne ve İstanbul arasındaki mesafenin ne kadar olduğuna değinmeden önce Edirne’den ve İstanbul’dan kısa kısa bahsetmek daha doğru olacaktır. 

Edirne ve İstanbul Hakkında Kısa Bilgiler

Öncelikle Edirne’den bahsedilmek gerekirse Edirne Türkiye’nin en önemli, gelişmişlik açısından en ileri de olan şehirlerinden biridir ve bu da Edirne’nin nüfusunun diğer kentlere göre daha yüksek olmasına zemin hazırlamıştır.

Aynı zamanda da Edirne’nin yaz-kış tatillerinde sıklıkla tercih edilen birçok noktaya ev sahipliği yapması, sadece yaşam şartları nedeniyle Edirne’ye yerleşenlere bir de tatil noktaları yüzünden yerleşenler eklenmektedir ki bu da hiç azımsanacak bir oran olmamaktadır. Çünkü, zaten Türkiye’nin en önemli büyük şehrinden biri olmasından dolayı yoğun bir göç almaktayken bir de yaz ve kış tatili için sıklıkla tercih edilen noktaları sayesinde fazladan göç almaya başlamıştır ve hatırı sayılır bir nüfusu kucaklamaktadır.

İstanbul ise yılın her dönemi yoğun bir akış elde etmekte ve binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Bu da İstanbul için zorlu bir süreç yaratmaktadır. Çünkü, İstanbul gözde bir il olmaktadır ve zaten hali hazırda kendi yerel halkına ev sahipliği yaparken bir de yaz ya da kış demeden binlerce insanın tercih ettiği bir yer olunca birtakım sıkıntılar yaşamaktadır. Bunların en başında muhtemelen kalabalık sorunu ve zaman zaman ortaya çıkan konaklama sorunları sayılabilmektedir.

Ancak yine de Edirne ve İstanbul bu durumun üstesinden gelebilecek şekilde bir yapılanmaya sahip olmaktadır. Peki, İstanbul Edirne arası kaç km?

Edirne-İstanbul Arası Ne Kadardır?

İstanbul – Edirne arası ne kadar olduğu ise yukarıda bahsedilen özelliklerin ışığında yaklaşık 240 km’dir. Yani İstanbul’a gelenlerin önceden konaklayacakları yeri ayarlaması çok mantıklı bir hareket olacaktır ve İstanbul’a yoğun akının gerçekleştiği zamanlarda biraz daha geri planda kalmayı tercih etmek gerekmektedir.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Keşan’ın En Popüler Plajları
GEZİ REHBERİ
Edirne Sarayiçi Gezilecek Yerler