14 Eylül 2022
622
ABONE OL

Trakya Üniversitesi Rehberi

Trakya Üniversitesi, 1973 yılında kurulan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne bağlı Edirne Tıp Fakültesi’ne kadar dayanır. Trakya Üniversitesi Edirne şehrinde 1982 yılında kuruluşunu tamamlar. Günümüzde 13 fakülte, 4 enstitüsü, 10 meslek yüksekokulu, 28 uygulama ve araştırma merkezi, 1 konservatuvar ve 5 yüksekokulu bünyesinde barındırır.

Trakya Üniversitesi Rehberi

Üniversitenin sunduğu imkanlar yalnızca fakültelerden ibaret değildir. Tarih, Biyoloji, Mühendislik ve Tıp Bölümleri ile yüksek standartlara sahiptir. Bilimsel, kültürel, spor ve sanatsal alanlarda ismini ülkeye duyurur. Donanımlı ve başarılı akademik kadrosu ile dikkat çeken Trakya Üniversitesi, öğrencilerini hayata hazırlar.

Bunun yanı sıra Trakya Üniversitesi, Balkanlar ile olan ilişkilerin ilerletilmesi konusunda bölge üniversitesi rolünü üstlenir ve orada bulunan üniversitelerle daima iletişimdedir. Trakya Üniversitesi Erasmus, Farabi ve Mevlana değişim programlarını destekler. Öğrencilerin farklı deneyim yaşamak ve eğitim hayatına katı sağlamak için tercih edebileceği programlara eğitim süreci boyunca ulaşılabilir.

Trakya Üniversitesi Hakkında Bilgiler

Trakya Üniversitesi’nde 7 kampüs bulunur. Kazanılan bölüm dikkate alınarak fakültenin hangi kampüs içerisinde bulunduğunu araştırmakta fayda vardır. Trakya Üniversitesi’nin Balkan Kampüsü ana kampüstür. Diş Hekimliği Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Tıp Fakültesi, Üniversite Hastanesi ve Enstitüler Balkan Kampüsü’nde yer alır.  Bunun yanı sıra kampüse girdiğiniz an karşınıza çıkan ağaçların büyüleyici görüntüsüne hayran kalabilirsiniz. Aynı zamanda kampüs bahçesinde yer alan heykelleri kesinlikle görmelisiniz.

Bir öğrencinin akademik araştırmalarında ihtiyaç duyabileceği yerlerden biri olan kütüphane, sunduğu imkanlarla ve 7 gün 24 saat boyunca verdiği hizmetle kolaylık sağlar. Sessiz ya da sesli ders çalışma alanları sunan Trakya Üniversitesi, öğrenci çalışmaları için verimli bir ortam yaratır. Trakya Üniversitesi Yemekhanesi, hafta içerisinde 5 gün hizmet verir.

Trakya Üniversitesi’ne Yakın Mekanlar

Sevgi Durağı Pastane & Cafe

Serpme kahvaltısı ile ünlü bu mekan, diğer lezzetleriyle de sıklıkla tercih edilir. Üniversiteye 4 dakikalık bir mesafede bulunan bu mekan, öğrenciler için avantajlı seçenekler arasında yer alır.

Evim Yemek Salonu

Öğrencilik yıllarında ev yemeklerini özleyenler için ideal bir alternatif olan Evim Yemek Salonu, üniversiteye 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunur.

Bolca Nine’nin Yeri

Öğrencilerin rağbet gösterdiği mekanlar arasında bulunan Bolca Nine’nin Yeri, köfte ve çorbasının lezzetli ile meşhur. Üniversiteye ise 6 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde yer alır.

Baca Fast Food

Tavuk döner ve fast food menüsü ile ünlü olan bu mekan, öğrenciler için hem ekonomik hem de lezzetli bir seçenektir. Üniversiteye 3 dakikalık yürüme mesafesinde bulunur.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

EĞİTİM
Trakya Üniversitesi Rehberi