07 Temmuz 2021
1360
ABONE OL

Trakya Üniversitesi’nden Prizren Üniversitesi’ne Ziyaret

Trakya Üniversitesi heyeti bir dizi temasta bulunmak için gittiği Kosova’da Prizren Üniversitesi’ni ziyaret etti. Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir ve Özel Kalem Müdürü Öğr. Gör. Kıvanç Ada'da özel buluşmada yerini aldı.

Trakya Üniversitesi’nden Prizren Üniversitesi’ne Ziyaret

TÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre heyet, iki üniversite arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ile hayata geçirilecek yeni projeler ve mevcut iş birliği konularında temaslarda bulundu.

Görüşmede mevcut iş birliklerinin bir üst boyuta taşınması, akademik değişim programlarının etkinliğinin artırılması ile her geçen gün daha da gelişen ilişkilerin sürdürülebilir hale getirilmesine ilişkin hedeflere vurgu yapıldı. Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, iki üniversite arasındaki iş birliği ve eşgüdümün yeni anlaşmalarla gelecekte de artarak devam edeceğine inandığını belirtti.

Trakya Üniversitesi, Kosovo’da Projelerini Hayata Geçirmek İstiyor

Prizren Üniversitesi Rektörü Doç. Dr. Ismet Temaj, Trakya Üniversitesi’ni Kosova’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek ziyaretin, iki kurum arasında ortak çalışmaların gelişmesi ve derinleşmesi noktasında önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Ziyarette, Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir ve Özel Kalem Müdürü Öğr. Gör. Kıvanç Ada'da yer aldı.

Heyet daha sonra Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanlığı görevine atanan, Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı Fikrim Damka'ya nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Bakanlık makamında gerçekleşen görüşmede, teknopark başta olmak üzere Trakya Üniversitesi’nin Kosova’da hayata geçirmek istediği projeler, Kosova’nın gelişmesi ve kalkınması adına atılan adımlar ile olası iş birlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

EĞİTİM
Trakya Üniversitesi Rehberi