17 Temmuz 2021
1301
ABONE OL

Trakya Üniversitesi, Balkan Raporu İle Duyuracak

Trakya Üniversitesi’nde oluşturulan 30 kişilik ekip ile Balkan ülkelerindeki gelişmeler, "Balkan Raporu" projesiyle ilgililerine Türkçe sunulacak.

Trakya Üniversitesi, Balkan Raporu İle Duyuracak

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, her hafta Balkan ülkelerinde öne çıkan haberlerin yer aldığı "Balkan Raporu" ile akademisyenlerin ve Balkanlara ilgi duyan kişilerin bölgede öne çıkan gelişmeleri takip etmeleri amaçlanıyor.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nun talimatıyla, Balkan Araştırma Enstitüsünce oluşturulan "Balkan Raporu"nda, haftalık olarak Balkanlarda ön plana çıkan haberler Türkçe yayımlanacak.

Etkileşimi Güçlendirecek

Enstitü tarafından oluşturulan 30 kişilik ekip Bosna Hersek, Sırbistan, Karabağ, Slovenya, Hırvatistan, Yunanistan, Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk ve Kosova olmak üzere 10 Balkan ülkesindeki önemli haberleri her hafta Türkçeye çevirerek "balkanraporu.trakya.edu.tr" adresinden yayımlayacak.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversite olarak Balkanları önemsediklerini ve bölgedeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirtti.

Bu amaçla akademik personelin ve bölgeye ilgi duyan kişilerin faydalanacağı bir çalışma yapmaya karar verdiklerini aktaran Tabakoğlu şunları ifade etti:

"Hocalarımın özverili ve gayretli çalışmaları ile bu güzel proje ortaya çıktı. Balkan Raporu sayesinde dil problemi yaşamadan, her hafta, Balkan ülkelerinde yaşanan önemli gelişmeler hakkında bilgi sahibi oluyor ve Balkanların nabzını tutabiliyoruz. Başta Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İbrahim Kelağa Ahmet ve Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ali Hüseyinoğlu başta olmak üzere bu projenin vücut bulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim."

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

EĞİTİM
Trakya Üniversitesi Rehberi