05 Temmuz 2021
996
ABONE OL

Trakya'da Telafi Eğitim Programı Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören öğrenciler için hazırlanan "Telafide Ben de Varım" programı başladı. Ayrıca okullarda çeşitli etkinlikler düzenlenerek pandeminin izleri silinmeye çalışılıyor.

Trakya'da Telafi Eğitim Programı Başladı

Edirne’deki bir köy okulunda veli ve öğrencilerin katılımıyla piknik organizasyonu ile “kaynaşma” faaliyeti de gerçekleştirildi. Tekirdağ Süleymanpaşa İlkokuluna gelen öğrenciler maske ve mesafe kurallarına uygun şekilde sınıflarda derslerini işledi.

Okul Müdürü Abdurrahman Metinoğlu telafi eğitimlerin iki ay süreceğini söyledi. Metinoğlu, eğitimlerin öğrenciler için faydalı olacağını ifade ederek, "Okulumuzda yaratıcı drama, kitap okuma, koro eğitimi, matematiksel düşünme alanları ve görsel sanatlar olmak üzerine çalışmalar yapılacak. Amacımız çocukların yaz tatilini verimli ve planlı bir şekilde derslerinden uzaklaşmadan geçirmelerini sağlamak. Salgın sürecinde yaşamış oldukları akademik alandaki eksikliklerini gidermiş olacaklar." dedi.

“Telafide Ben de Varım” Diyenler Soluğu Etkinliklerde Aldı

Kırklareli'nde de okullarda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Atatürk İlkokulunda koro, Hamdi Helvacıoğlu İlkokulunda da masal etkinliği gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan, "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında tüm okullarda etkinlikler düzenlendiğini belirterek tüm öğrencilere etkinlikler katılmaya davet etti. Kalkan, 31 Ağustos'a kadar programın devam edeceğini ifade etti.

Eğitime Piknikle Başladılar

Edirne’nin merkezine bağlı Kemalköy köyünde de öğretmen, veli ve öğrenciler, programa köy merasında düzenledikleri piknik ile başladı. Velilerin hazırladıkları pasta ve börekleri ikram ettikleri piknikte öğrenciler birbiriyle hasret giderdi. Top oynayıp çevreyi gezen öğrenciler, piknik sonrası düzenlenen yürüyüşüyle doğadaki canlıları tanıma fırsatı buldu.

Kemalköy Köyü Ortaokulu Müdürü Şahin Akçealan "Telafide Ben de Varım" programına doğa gezisiyle başladıklarını söyledi.

Öğrencilere ağaçların gölgesinde piknik yapma imkanı sunduklarını belirten Akçealan, "Program kapsamındaki diğer çalışmalarımız okulda olacak. Çocuklarımıza bu pikniği bir moral olarak düşündük." dedi.

Müdür Yardımcısı Ülker Odluyurt Eliş de yıl boyunca salgın ve canlı derslerden yorulan öğrencilerin enerjilerini atabilmeleri için piknik düzenlediklerini, velilerle de vakit geçirme fırsatı bulduklarını ifade etti.

Velilerden Nursel Gül de hazırladıkları yiyeceklerle piknik yaptıklarını, çocukları sayesinde kendilerinin de eğlendiğini söyledi.

Öğrencilerden Esma Nur Mızrak ise arkadaşlarıyla oyun oynadıklarını, geziye çıkıp doğadaki hayvanları tanıyacaklarını belirtti.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

EĞİTİM
Trakya Üniversitesi Rehberi