22 Eylül 2021
461
ABONE OL

Okullarda Alınan Covid-19 Tedbirleri Anlatıldı

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen toplantıda okullarda alınan Covid-19 tedbirleri anlatıldı.

Okullarda Alınan Covid-19 Tedbirleri Anlatıldı

Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Edirne Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda kent genelinde tüm okullarda Bakanlığın belirlediği yönetmelik doğrultusunda önlemler aldıklarını belirtti.

Tüm okullarda, öğretmen ve öğrencilerin ihtiyacı doğrultusunda yeterli sayıda maske, dezenfektan ve temizlik malzemelerinin Millî Eğitim Bakanlığı tarafından temin edilerek okullara dağıtıldığını anlatan Arpacı, bu konuda velilerden de olumlu geri bildirimlerin geldiğini vurguladı.

Okullarda öğrencilerin maske ve hijyen konusunda da gerekli hassasiyeti gösterdiklerini ifade eden Arpacı, "Okula giriş-çıkış, ders ve teneffüslerde sosyal mesafenin korunması için gerekli düzenleme yapılmıştır. Okul yöneticileri ve öğrencilerimiz tarafından süreç titizlikle yönetilmektedir. Sınıfların ve kapalı alanların havalandırılması düzenli olarak sağlanmakta, kontrol ve denetimleri yapılmaktadır.” dedi.

Arpacı, “Tüm okullarımız 'Okulum Temiz' belgesini almıştır. Okullarımızda Kovid-19 vakası çıkması durumunda yapılması gerekenlerle ilgili uygulama rehberi hazırlanmış olup okullarda vaka çıktığı taktirde işlemler bu rehber doğrultusunda yürütülmektedir.” diye ekledi.

“Süreç sınıf ve vaka bazlı yönetilmektedir. Okul öncesi eğitim kurumunda tek vaka çıkması durumunda, 1. ve 12. sınıflarda ise aynı sınıfta ilk vakadan sonra 10 gün içinde, ikinci vaka çıkması durumunda 14 günlük sınıf karantinası uygulanmaktadır.” diyen Arpacı, “Sınıf karantinası uygulanan öğrencilerin eğitimine dijital platform üzerinden canlı derslerle devam edilmektedir." diyerek sözlerini sonlandırdı.

Edirne İl Sağlık Müdür Vekili Fatih Selvi ise yüz yüze eğitimin başlamasıyla Edirne genelinde her türlü sağlık önleminin alındığını, aşı uygulamasını daha da yayınlaştırmak için gerekli bilgilendirmelerin de devam ettiğini belirtti.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

EĞİTİM
Trakya Üniversitesi Rehberi