16 Haziran 2022
102
ABONE OL

Edirne Havalimanı Var mı? Edirne’ye En Yakın Havaalanı

Trakya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Edirne, Bulgaristan ve Yunanistan sınırında yer alan ilimizdir. Türkiye ile Avrupa arasında karayolu köprüsü görevi gören Edirne, Osmanlı İmparatorluğu’na uzun yıllar başkentlik yapmıştır. Müzeleri, camileri ve birçok tarihi eseriyle Edirne, açık hava müzesini andırır.

Edirne Havalimanı Var mı? Edirne’ye En Yakın Havaalanı

Ülkemizin en önemli tarihi yapılarından biri olan Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Selimiye Cami, Üç Şerefeli Camii, Eski Camii ve Dar-ül Hadis Camii, Edirne’nin mutlaka görülmesi gereken tarihi yapıtlarını oluşturur. Ayrıca, Hristiyan ve Musevi kültürüne ait sinagog ve kiliseler de mevcuttur. Edirne’ye geldiğinizde Elena Kilisesi, Stevi Georgi Bulgar Kilisesi ve Edirne Büyük Sinagogu’nu mutlaka görmeniz gerekir.

Meriç Köprüsü, Edirne’nin sembol yapılarından biridir. 200 metre uzunluğundaki 12 kemerli taş köprü, en iyi günbatımına sahip noktalardan birini oluşturur. Ayrıca Edirne’ye geldiğinizde Selimiye Arastası, Alipaşa ve Bedesten kapalı çarşılarını gezebilir, Edirne’ye özgü hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Edirne’de Havalimanı Var mı?

Edirne’ye ulaşım sağlamak isteyenler, Edirne havalimanı var mı diye araştırır. Edirne il sınırları içerisinde havalimanı bulunmuyor. Trakya’nın aktif olarak faaliyette bulunan tek havaalanı olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı, Tekirdağ Çorlu ilçesinin doğusunda bulunur. Bu nedenle, Tekirdağ Çorlu Havalimanı kullanılır. Çorlu ilçe merkezine 15 km mesafede yer alan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan Türkiye’nin birçok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tekirdağ Çorlu Havaalanı’na Nasıl Ulaşılır?

Servisler ile Ulaşım

Türk Hava Yolları’na ait servisler ile Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşım mümkündür. Belirli güzergahlar üzerinden THY’nin Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na servis araçları mevcuttur.

Edirne – Havsa – Babaeski ve Lüleburgaz üzerinden Çorlu Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Keşan – Malkara – Tekirdağ – Marmara Ereğlisi üzerinden Çorlu Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Kırklareli – Pınarhisar – Vize – Saray ve Çerkezköy üzerinden Çorlu Havalimanı’na ulaşmak mümkündür.

Otobüs ile Ulaşım

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, uçuş saatlerine uygun olarak şehir merkezinden havalimanına otobüs seferleri düzenliyor. Tekirdağ şehir merkezinden doğrudan ulaşım için Çorlu Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsleri kullanabilirsiniz. Çorlu Otogardan havalimanına gidecek otobüsler yaklaşık iki saatte bir olacak şekilde düzenlenmiştir. Çorlu Havalimanı’na ulaşmak için şehir merkezinden kalkan Çorlu Belediyesi’ne ait otobüsleri kullanabilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
29 Haziran 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Haziran 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Haziran 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
27 Haziran 2022 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler