09 Şubat 2023
330
ABONE OL

Edirne Belediyesi’nden Deprem Bölgelerine Yardım Kampanyası

Edirne Belediyesi, 10 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremin hemen ardından yardım kampanyası başlatmıştı. Kampanyanın başlamasının ardından yardım koordinasyon merkezi olarak kullanılan Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’na Edirne halkı; giyecek, yiyecek, mont, bot, ısıtıcı gibi birçok malzeme getirmeye başladı. Kullanılmamış acil ihtiyaç malzemelerini Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’na teslim eden vatandaşların yardımları, belediye ekipleri ve gönüllü personeller tarafından incelerek kolileniyor.

Edirne Belediyesi’nden Deprem Bölgelerine Yardım Kampanyası

Edirne Belediyesi tarafından yardım kampanyası kapsamında kapsamında toplanan acil ihtiyaç malzemeleri, kolilenerek deprem bölgelerine sevk edilmeye devam ediyor. Edirne halkının yardımları, Edirne Belediyesi yetkilileri tarafından ayrıştırılıp kolilenerek deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıkıyor.

Edirne halkının yardımları, belediye ekipleri ve gönüllü personeller tarafından ürün türüne göre gruplara ayrılıp özenle kolileniyor ve daha sonra TIR’lara yükleniyor. TIR’lar ise yola çıkmadan belediye ekipleri tarafından mühürleniyor.

Edirne halkı tarafından getirilen yardımların AFAD koordinasyonunda deprem bölgelerine dağıtıldığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Yardımların güvenli bir şekilde deprem bölgelerine ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz. Edirne halkı gerçekten de büyük bir duyarlılık gösterdi. Gençlerimiz yardımların tasniflenmesi ve kolilenmesi konusunda bize büyük destek oluyor. Hepsine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yardımların yanı sıra depremlerden etkilenen bölgelerdeki depremzedeler için Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da kan bağışları da sürüyor. Edirne’de, depremlerin meydana geldiği günden bu yana Türk Kızılay Kan Bağış Merkezi tarafından 3 ayrı noktada kan bağışları kabul ediliyor. Kan bağışı çağrısına başta kamu çalışanları olmak üzere Edirne halkı, yoğun ilgi gösteriyor.

Edirne Gönüllüsü Olmak

Edirnelilerden gönüllü olmak için birçok talep geldiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, hem gençlerin taleplerine yanıt verebilmek hem de koordinasyonu sağlamak için çalışmalar yürütüldüğü belirtti. ‘Edirne Gönüllüsü’ uygulaması başlattıklarını belirten Recep Gürkan, kaza, afet ve sosyal olaylarda Edirne Gönüllüsü olarak kamu yararına gönüllü olarak çalışmak isteyen vatandaşlar için bir proje başlattıklarını belirtti. Proje kapsamında skamu yararına gönüllü çalışmak için https://www.edirne.bel.tr/ adresindeki ‘Edirne Gönüllüleri Başvuru Formu’nu doldurabilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler