29 Ağustos 2022
256
ABONE OL

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıldönümü. Dünyanın sayılı kahramanlık destanlarından biri olan Büyük Taarruz Meydan Muharebesi, her yıl 30 Ağustos’ta coşkuyla kutlanmaktadır.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Tarihin altın sayfalarında yer alan bağımsızlık mücadelemizin önemli aşamalarından biri olan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yazdığı kahramanlık destanıdır. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan savaştan sonra düşman orduları denize dökülüp topraklarımızdan kovulmuştur.

Bağımsızlık mücadelemizde oldukça önemli bir rolü olan Büyük Taarruz Meydan Muharebesi’nin kazanılması sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri sıfırdan atılmıştır. Bu ülke; canlarını hiçe sayarak vatanı koruyan muazzez Türk milletinin düşmanı denize dökmesi ile bağımsızlığını kazanmıştır.

30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin tarihi için öncü bir başarıdır. Cumhuriyet’e uzanan yolda kritik aşamalardan biri olan bu savaş her yıl Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Bu yıl, 100. yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ile vatan toprağının düşman işgalinden kurtuluşu ve ulusal bağımsızlığımız müjdelenmektedir.

Edirne Haber olarak 30 Ağustos Zafer Bayramımızı büyük bir gurur ve coşkuyla kutlarız.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler