17 Aralık 2021
263
ABONE OL

Çanakkale'nin Lapseki İlçesinde İçme Suyu Şebekesinde Sorun Yaşanıyor

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde içme suyu şebekesinde yaşanan sorun giderilinceye kadar bu suyun içilmemesi uyarısında bulunuldu.

Çanakkale'nin Lapseki İlçesinde İçme Suyu Şebekesinde Sorun Yaşanıyor

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, yaptığı açıklamada, 15 aralıkta  ilçede etkili olan aşırı yağışların ardından Bayramdere Barajı havzasından akan çamurlu suyun arıtma tesisinde sıkıntılara yol açtığını dile getirdi.

Bu süreçte akan bulanık su nedeniyle vatandaşlardan şikayetler geldiğini, aşırı yağışların Bayramdere'den arıtma tesisine gelen suyu etkilediğini belirten Yılmaz, şu bilgileri paylaştı:

"Arıtma suyu tesisimizdeki mühendislerimiz ve çalışanlarımız tarafından kimyasal ve fiziksel arıtma tekniği ile suyu en azından bulanık dahi olsa insana zararlı olmayan bir şekilde yani mikrobiyolojik açıdan bir sakınca yaratmayacak düzeyde şehre verilmeye devam edildiğini söyleyebilirim. Vatandaşlarımızın bu sürecin geçici olduğunu bilmelerini istiyorum. Önümüzde daha kış şartları mevcut. Yer yer bu sıkıntıları yaşayabiliriz. Lapseki Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla vatandaşlarımıza temiz suyu bir an önce tedarik etmeye çalıştığımızı belirtmek isterim."

Yılmaz, sorun giderilinceye kadar şebeke suyunun içilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
7 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
6 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
5 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
4 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

ÇANAKKALE
Çanakkale'de Orman Yangını
ÇANAKKALE
Assos’taki Aristo Heykeli Yenilendi