07 Aralık 2021
388
ABONE OL

Çanakkale'de Taşımalı Eğitim Okullarının Yemekleri Öğrenciler Tarafından Pişiriliyor

Çanakkale'nin Biga ilçesinde taşımalı sistem kapsamındaki öğrencilerin öğle yemekleri, Mesleki Eğitim Merkezinde öğrenciler tarafından hazırlanıyor.

Çanakkale'de Taşımalı Eğitim Okullarının Yemekleri Öğrenciler Tarafından Pişiriliyor

 

Biga Mesleki Eğitim Merkezi Döner Sermaye İşletmesine bağlı yemek üretim atölyesinde görevli olan öğrenciler, güne erkenden başlayarak mutfakta saat 09.00'a kadar yemek pişiriyor.

Hazırlanan yemekler, Biga ilçesindeki taşıma sistemle eğitim gören yaklaşık 1800 öğrencinin okullarına götürülerek teslim ediliyor.

Biga Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Tahsin Ergün, Türkiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başladığı Mart 2020'den önce taşımalı eğitim sistemiyle hizmet veren okulların öğle yemeklerinin öğretmenevinde hazırlandığını ifade etti.

Öğretmenevinin, deprem yönetmeliğine uygun olmadığı gerekçesiyle tahliye edilerek yıkılması nedeniyle yemek pişirmek üzere geçen sene temmuz ayına kadar yasal ve fiziki hazırlıkları tamamladıklarını belirten Ergün, 2021-2022 eğitim öğretim yılında bu alanda faaliyete başladıklarını söyledi.

3500- 4000 Kişiye Yemek Çıkarabilecek Kapasitedeyiz

Burada hazırlanan yemeklerin bir öğretmen, bir aşçı ve 6 öğrenci tarafından pişirildiğini dile getiren Ergün, "3 bin 500-4 bin kişiye yemek çıkarabilecek kapasiteye sahibiz." şeklinde konuştu.

Ergün konuşmasında gelecek eğitim öğretim yılında ana sınıfı öğrencilerinin beslenmeleri için de yemek hazırlamayı planladıklarını aktardı.

Mutfakta görevli öğrencilerin deneyimli ve başarılı olduğunu vurgulayan Ergün, konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz normal öğün yemeğinin yanı sıra aynı zamanda okullarımızın pastane ürünlerini çıkartmak istiyoruz. Yatılı okullarda pansiyonda kalan öğrencilerimizin yemeklerini de çıkartmayı planlıyoruz. Yemeklerin taşınması için iki aracımız iş başında. Sabah 09.00'da ilk araç, 15 dakika sonrası da ikinci araç çıkıyor ve 12.00'de tüm yemekler dağıtılmış oluyor. Termoboxlarımız (yemek taşımada kullanılan büyük kutular) sayesinde 8 saat yemeklerimizi soğutmadan muhafaza edebiliyoruz."

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
7 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
6 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
5 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
4 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Aralık 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

ÇANAKKALE
Çanakkale'de Orman Yangını
ÇANAKKALE
Assos’taki Aristo Heykeli Yenilendi