30 Nisan 2021
2229
ABONE OL

Edirne Alışveriş Rehberi

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ön plana çıkan Edirne’de gezi sonrası sevdiklerinize hediye almak isteyebilirsiniz. Edirne’de alışveriş yapabileceğiniz çarşıların yanı sıra dükkân ve mağazalarda Edirne’ye özgü birçok hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Edirne Alışveriş Rehberi

Selimiye Arastası

Edirne’de alışveriş denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Selimiye Arastası, şehre gelen turistlerin vazgeçilmez alışveriş merkezidir. Meşhur Selimiye Camii’nin hemen yanında yer alır. Tarihte bilinen bir diğer ismi Kavaflar Çarşısı’dır. Otantik atmosferi ile oldukça dikkat çeken Selimiye Arastası III. Murat tarafından Selimiye Camii’ne gelir sağlamak amacıyla Mimar Davut Ağa’ya yaptırılmıştır. İçerisinde iki yanda 124 dükkân bulunur. Selimiye Arastası’nda Edirne’ye ait yöresel hediyelik eşyaları bulabilirsiniz.  

Bedesten Çarşısı

1417 yılında Çelebi Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Bedesten Çarşısı, iki renkli kesme taşlarla kaplanmış süslemeli duvarlı 14 kubbeli bir yapıdır. Dört cephesinde 54 dükkân bulunan Bedesten Çarşısı, Edirne’nin en eski çarşısıdır. Bedesten Çarşısı’nda Edirne’ye özgü hediyelik eşyalar bulabilir, Bedesten Çarşısı’nın tadını çıkarabilirsiniz.

Ali Paşa Çarşısı

Edirne Merkez’de Saraçlar Caddesi ile Kapıkule’ye giden yolun köşesinde yer alan Ali Paşa Çarşısı, Kanuni Sultan Süleyman’ın Babaeski’de yaptırdığı caminin vakfıdır. Mimar Sinan’ın eseri olan Ali Paşa Çarşısı, İstanbul’da yer alan Kapalıçarşı’nın küçük ölçekteki bir benzeridir. Kesme taştan kalın duvarlı bir yapı olan Ali Paşa Çarşısı’nda 130 dükkan vardır. Hediyelik eşyanın yanı sıra giyim ve aksesuar mağazaları da bulunur. Ali Paşa Çarşısı’nda gezinti yaparak aradığınız hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz.

Saraçlar Caddesi

Saraçlar Caddesi, 2008 yılında araç trafiğine kapatılmış ve Edirne’nin en canlı çarşısı olma özelliğine sahiptir. Saraçlar Caddesi’nde alışveriş, yemek ve kafe gibi pek çok seçeneğe ulaşabilirsiniz.

Erasta AVM

125 mağaza, sinema, yeme-içme ve eğlence mekanlarının yer aldığı Erasta AVM, sadece alışveriş için değil yemek ve eğlence için de en çok tercih edilen alışveriş noktalarından biridir.

Margi Outlet

Trakya’nın en büyük açık outlet alışveriş merkezi olan Margi Outlet, her bütçeye ve zevke uygun mağaza ve ürünleri müşteriyle buluşturmaktadır. Hazır giyimden elektronik eşyaya ve dekorasyondan aksesuara pek çok alanda aradığınızı bulabilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Eylül 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

ALIŞVERİŞ
Edirne Alışveriş Rehberi
Edirne Alışveriş Rehberi
30.04.2021
2229