28 Kasım 2022
189
ABONE OL

Toz Kumaş Boyası Nedir? Toz Kumaş Boyası Nasıl Kullanılır?

Toz kumaş boyası, sprey kumaş boyaları kadar pratik olmasa da son derece kolay yapılabilen bir işlemdir. Kumaş boyası, renginden memnun olmadığınız yeni bir kıyafetin ya da güneşten solmuş bir kumaşın tekrardan canlı görünmesine ve istediğiniz tarza sahip olmasına yarar.

Toz Kumaş Boyası Nedir? Toz Kumaş Boyası Nasıl Kullanılır?

Kumaş boyama kolay bir işlem olmasının dışında bazı inceliklere sahiptir. Boyama işlemi esnasında aşağıda bahsedeceğimiz yöntemi denediğinizde toz kumaş boyası ile boyamayı tamamlamış olacaksınız.

Kumaş Boyası Nasıl Yapılır?

Kumaş boyama işine başlamadan önce boyamak istediğiniz kumaşın türünü belirlemeniz gerekir. Çünkü her kumaşın ihtiyacı olan boya türü birbirinden farklıdır. Bunu örnekleyecek olursak; ipek kumaşlarla saten kumaşlar kumaş boyası ile boyanırsa boya tutmayacaktır. Kumaşın cinsini belirledikten sonra Viktoria kumaş boyası alarak boyama işlemine başlayabilirsiniz.

Bu noktada karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Yani boya işlemini çamaşır makinesinde mi yoksa elde mi yapacaksınız? Bazı kullanıcılar çamaşır makinesinde boyanabildiğini bilmemektedir. Ancak bu işlemi çamaşır makinesinde yapmanızda da hiçbir sorun olmadığını belirtelim.

Elde boyama yapacaksanız önce kullanmadığınız temiz bir kap almanız gerekir. Toz kumaş boyasını bu kabın içine dökün ve ardından bir tatlı kaşığı tuz veya bir çorba kaşığı sirke ekleyin. Bunlar boyanın kumaşın derinlemesine inmesine ve kuruduktan sonra kumaştan çıkmamasına yarayacaktır.

Kumaşı kabın içerisine atarak 2 saat boyunca bekletin. Bu işlem esnasında boya kumaşa tam olarak girecektir.

Bu işlem sonrasında kumaşı sudan çıkararak sıkmadan ipe asıp kurutun.

Kuruduktan sonra artık kumaş boyalı bir şekilde giyilmeye hazır hale gelir. Ütülediğinizde boya kumaşa iyice yapışacaktır.

Çamaşır Makinesinde Yıkama

Çamaşır makinesinde yıkamak istediğinizde 15 dakika kısa programda ıslanmasını bekleyin fakat kumaşı sıktırmayın. İlk yıkama ön yıkamadır ve hazırlanan karışımı kumaşın üzerine doğrudan dökün. Bu işlem sırasında boya sabitleyici de kullanabilirsiniz. Direk kumaşın üzerine dökmenizde sakınca yoktur. Sabitleyiciyi makinenin yumuşatıcı gözüne koyabilirsiniz. 80-90 derecede yıkayın ve sıkmadan çıkarıp ıslak olarak asın.

Toz Kumaş Boyası Fiyatları

Toz kumaş boyası fiyatları markaya ve satın aldığınız yere göre değişiklik gösterir. Uygun fiyat seçenekleri için https://www.everydye.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
30 Mayıs 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Mayıs 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Mayıs 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
27 Mayıs 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
26 Mayıs 2023 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler