24 Haziran 2022
1963
ABONE OL

Amerika’da Doğum Ücretleri 2022 – Amerika’da Doğum Maliyeti

Amerika’da doğum ücretleri, bebeğini yurt dışında doğurmak isteyen ebeveynler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.

Amerika’da Doğum Ücretleri 2022 – Amerika’da Doğum Maliyeti

Birçok ebeveyn hem tatil yapmak hem de yurt dışında doğum yapma deneyimini yaşamak için Amerika’da doğum yapmak istemektedir. Peki, Amerika’da doğum maliyeti nedir, Amerika’da doğum ücretleri 2022 ne kadar? İşte, Amerika’da doğum maliyeti hakkında merak edilen tüm detaylar.

Neden Amerika’da Doğum?

Anne olmak bir kadının sahip olabileceği en büyük mutluluktur. Bunun için kadın yaşı kaç olursa olsun çocuk söz konusu olduğu zaman en iyi imkanlara sahip olmasını ister. Elbette çocuk ve gelecekten bahsedildiğinde özellikle ülkemizde dünya ile kıyaslamalar söz konusudur ve birçok anne çocuğunun Amerika vatandaşı olmasına sıcak bakar. Hatta Amerika’da doğum yapabilmek için tüm planlamalarını ona göre belirleyen annelerin sayısı da az değildir.

Amerika’da doğum yapabilmenin pek çok avantajı vardır. Bunların en başında da vatandaşlık hakkının alınması gelir. Amerika’da doğum yoluyla vatandaşlık almak mümkündür.

Amerika’da doğum yapmanın avantajları fazladır ancak bunun bir de maliyetinin olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Çünkü, Amerika’da doğum ücreti herkesin karşılayabileceği düzeyde değildir.

Amerika’da Doğum Ücretleri Ne Kadar?

Amerika’da doğum maliyeti doğumun şekline, hastaneye ve imkanlara göre değişiklik göstermektedir. Genel bir açıklama yapacak olursak Amerika’da doğum fiyatları 2022 yılında yaklaşık 10 bin dolardır.  

Yukarıda belirtmiş olduğumuz rakamları değiştiren ve etkileyen bazı önemli faktörler vardır.  Bunlar ise şöyle sıralanabilir.

  • Doğum sırasında meydana gelebilecek problemler.
  • Doğum sonrasında çocuk ve annede yaşanabilecek sorunlar,
  • Doğumun sezaryen ile olması,
  • Doğum yöntemi tercihi,

Belirttiğimiz rakamların herkes için uygun olmadığını biliyoruz, ancak rakamları kıyaslarken aslında yarını da düşünmekte fayda vardır. Çünkü bir çocuk Amerika’da dünyaya geldiğinde hangi ülkenin vatandaşı olursa olsun Amerikan vatandaşlığına geçebiliyor.

Amerika Anne Adaylarına Neden Cazip Geliyor?

Aslına bakılırsa bir kadının Amerika’da veya Türkiye’de doğum yapmasının sağlık ve yöntem açısından hiçbir farkı yoktur. Çünkü bizim ülkemizde doğum konusunda oldukça deneyimli doktorlara sahiptir. Burada anne adaylarına cazip gelen şey ise farklı bir ülkede doğum yapma deneyimidir.

Amerika Vatandaşı Olan Çocuk Türk Vatandaşı Olamaz mı?

Hayır! Anne bebeğini Amerika’da dünyaya getirmiş olsa da sadece Amerikan vatandaşı değil çifte vatandaş olma imkanı da vardır. Bunun için hem Türk hem de Amerikan vatandaşı olabilir.

Amerika’da doğum hakkında merak ettiğiniz bilgilere www.amerikadadogum.com.tr/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
27 Şubat 2024 Edirne Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

ADVERTISEMENT
iPhone Anakart Değişimi
iPhone Anakart Değişimi
24.06.2022
339